Připravuje se

3. prosince 2022 (sobota) ve 14 hodin

Přijměte pozvání na poutní mši svatou k poctě svatého Mikuláše do Mladoňova. Koná se v sobotu 3. prosince ve 14 hodin. Po mši svaté bude připraveno tradiční pohoštění.

27. listopadu 2022 (neděle) v 15 hodin

V neděli 27. 11. se uskuteční v kostele sv. Vavřince v Nové Hradečné Adventní koncert. Začátek je v 15.00 hodin. Účinkuje PĚVECKÝ SBOR COLLEGIUM CANTATIUM.

Předprodej vstupenek v Základní škole nebo v kanceláři obecního úřadu v ceně 150 Kč, případně na místě v ceně 200 Kč.

26. listopadu 2022 (sobota) v 18 hodin

Animátoři děkanátu zvou všechny krásné princezny, statečné prince, prohnané ježibaby, pracovité trpaslíky a všechny další pohádkové bytosti na církevní silvestr.

Uskutečním se v sobotu 26. listopadu ve Šternberku. Začátek mší svatou v 18:00 v klášteře sester kapucínek (Opavská 27), poté se přesuneme na faru (Farní 3). Můžete se těšit na zábavné hry, vtipné scénky a popovídání s kamarády. S sebou pohádkový kostým, 100 Kč, něco dobrého do kuchyně, a hlavně dobrou náladu. Těšíme se na tebe!

26. listopadu 2022 (sobota) v 17 hodin

Přijměte pozvání od Charity Šternberk na XX. benefiční koncert, který se koná 26. 11. 2022 v17:00 hod. v koncertní síni v Uničově.

19. listopadu 2022 (sobota) v 8 hodin

Přesně před 30 lety, v roce 1992, se uskutečnilo první arcidiecézní setkání mládeže na Velehradě. Již 30 let se mladí lidé scházejí, aby společně se svými pastýři oslavili „den mládeže“ a připravili se na Velikonoce. Letos poprvé arcidiecézní setkání mládeže bude v jiném termínu. Papež František přesunul dny mládeže na podzim a nyní tedy budeme slavit konec církevního roku a připravovat se na dobu adventní.

Přijeď i Ty 18. a 19. listopadu do olomoucké katedrály oslavit toto krásné jubilejní výročí 30 let. Moc se na Tebe těšíme!

Centrum pro mládež – Olomouc

6. listopadu 2022 (neděle) v 8 hodin

ADOPTUJ SI KNĚZE

Z centra pro mládež zasíláme výzvu nejen pro mladé k modlitbě za kněze. Všichni jsme si vědomi potřeby duchovních povolání a důležitosti kněžské práce, a to nejen na úrovni pastorační. Proto i my chceme přispět modlitbou k duchovní posile našich kněží.

Na e-mailovou adresu mladez@ado.cz nám mohou napsat zájemci, kteří se chtějí zapojit do modliteb. Od nás jim přijde e-mail, ve kterém budou mít modlitbu a jméno náhodně vylosovaného kněze naší arcidiecéze. Doufáme, že na tuto výzvu nám odpoví nejen mladí, ale i rodiny a senioři. „I kněz potřebuje modlitební podporu“.

Bc. Marek Poštulka – vedoucí centra pro mládež

19. října 2022 (středa) v 18 hodin

Přijměte pozvání na OBNOVU MISIÍ téměř po roce od jejich uskutečnění. Uskuteční se 19. - 23. října v našich farnostech.

Možná ve Vás něco dozrálo, možná se něco probudilo nebo jste se teprve nyní rozhodli něco řešit. Můžete využít tuto obnovu a setkání s misionáři vincentýny. Podrobný program najdete v příloze.

28. září 2022 (středa) ve 14 hodin

Přijměte pozvání na Svatováclavské hody do Lipinky 28. září.

Ve 14 hodin bude mše svatá a po ní posezení v kulturním domě.

25. září 2022 (neděle) v 19 hodin

Přijměte pozvání na Podzimní festival duchovní hudby v Olomouci 25. 9. - 22. 10.

Předprodej vstupenek: www.podzimni-festival.cz

Arcibiskupský palác, Turistické centrum, Wurmova 9, Olomouc otevírací doba: Po – Ne 10,00 – 12,00, 13,00 – 17,00

Podrobné informace na přiloženém plakátku.

11. září 2022 (neděle) v 18 hodin

Centrum pro rodinu děkanátu Šternberk nabízí

KURZ EFEKTIVNÍHO RODIČOVSTVÍ.

Cílem tohoto programu je pomoci vám, rodičům, získat takové dovednosti a rozvinout takové schopnosti, které vám pomohou zvládat všechny ty každodenní těžkosti, se kterými se při výchově svých dětí dnes a denně potýkáme.

Kurz povede: Mgr. Bc. Marcela Anežka Kořenková matka tří dětí, ale také absolventka CMTF UP Olomouc, psychoterapeutka, konzultantka v oblasti rodičovského a vztahového poradenství a lektorka vzdělávacích programů pro dospělé.

Místo konání: fara Šternberk Cena: 800,- Kč/pár (500,- Kč/osoba)

Přihlášky na: sslosarova@seznam.cz, tel.: 721 669 968