Římskokatolické farnosti Nová Hradečná, Libina a Oskava

Připravuje se


30. června 2020 (úterý) ve 23 hodin

Milí farníci a návštěvníci našeho webu!

Nejen v současné době mohou nastávat problémy ve vztazích mezi manžely. Problémy nastávají v různých situacích. Asi nejhorší způsob, jak se k problémům postavit, je neřešit to, nikomu o tom neříkat a nechat to přerůst do situace, kdy to už nejde řešit.

Někdy se nedaří zvládnout situaci jen komunikací mezi manžely. Proto vznikla nabídka jiných manželů, kteří jsou ochotni naslouchat a také poradit tam, kde je touha problémy překonat.


20. června 2020 (sobota) v 18 hodin

Zveme na poutě ke cti sv. Antonína. Rozpis poutí je na přiloženém plakátku. Po mši svaté v jednotlivých kaplích je plánováno také pohoštění pro přítomné.


20. června 2020 (sobota) v 17 hodin

Po omezeních a změnách plánu v minulých týdnech můžeme plánovat v dalších týdnech tyto farní akce: viz plakátek.


19. června 2020 (pátek) v 16 hodin

Mládež děkanátu je zvána na další akci o víkendu 19.-21. června. Tentokrát jsme si naplánovali stanovačku na zahradě fary v Nové Hradečné. Začátek bude 19.6. v 16:00 a konec 21.6. v 11:00.

"Můžeš se těšit na spoustu zábavy s kamarády, duchovní program, celodenní výlet, večerní táborák a spoustu dalšího.. S sebou si nezapomeň vzít spacák, karimatku, sportovní oblečení a boty (na výlet), teplé oblečení a polštářek (na noc), baterku, buchtu nebo něco do kuchyně a 100 Kč. Pokud máš stan, vezmi ho, pokud nemáš, podívej se na facebook Mládež děkanátu Šternberk, kde bude umístěn rozpis s volnými místy ve stanech. Tento seznam bude zároveň sloužit jako přihlašování. Těšíme se na Tebe! 

Za organizátory Jakub Smyčka.


30. dubna 2020 (čtvrtek) ve 20 hodin

Milí farníci a další návštěvníci našich stránek.

I když je nyní hlavním tématem ve společnosti pandemie koronaviru, neměli bychom zapomínat ani na modlitby za déšť, za potřebnou a přiměřenou vláhu pro naši přírodu. Někteří máte modlitby doma už od loňského roku. Pokud ne, z přílohy je možné si je vytisknout, rozstřihnout na polovinu a udělat si malý sešitek. V sobotu 25. dubna v Nové Hradečné z Hůrky nad kostelem požehnám polím, sadům a celé přírodě a budu vyprošovat potřebnou úrodu pro náš život.         o. Karel

 


30. dubna 2020 (čtvrtek) v 18 hodin

V této době, kdy jsme odkázáni více na elektronické spojení, dovoluji si přidat jedno zamyšlení, které jsem ovjevil na internetu. Je dobré, když nám zůstává v této situaci i smysl pro humor, ale je to také doba vhodná k vážnému přemýšlení. o. Karel


15. dubna 2020 (středa) ve 20 hodin

Zde najdete různé modlitby k použití.


14. dubna 2020 (úterý) ve 20 hodin

Zde najdete křížovou cestu v době pandemie koronaviru.


13. dubna 2020 (pondělí) ve 20 hodin

Milí farníci a ostatní návštěvníci těchto stránek, místo akcí, které nyní nelze plánovat, vkládám zde soubory modliteb, které můžeme použít v této obtížné době. Zde vkládám modlitbu otce arcibiskupa Jana Graubnera.


12. dubna 2020 (neděle) ve 12 hodin

Zde najdete modlitbu pro domácí žehnání pokrmů o Velikonocích.


Charita Šternberk:
sternberk.caritas.cz