Připravuje se

1. února 2020 (sobota) v 10 hodin

Srdečně zveme matky všech farností na pouť do Šternberka na tradiční Pouť matek. Koná se v sobotu 1. února. Podrobnosti jsou na plakátku.

P. Antonín Pechal, farář ve Šternberku

17. ledna 2020 (pátek) ve 20 hodin

V pátek 17. ledna naše farnosti pořádají 7. farní ples. Začátek v 19,30 hodin v Orlovně v Troubelicích. K tanci i poslechu bude hrát dechová kapela Zdounečanka, kterou znáte z předchozích plesů. Lístky si budete moci zakoupit v neděli 5. a 12. ledna v sakristiích našich kostelů vždy po skončení bohoslužby. Cena vstupenky s místenkou je 100,- Kč. Rezervace u Jarmily Rusnákové, mobil 774 335 540.

Bude pro vás připraveno bohaté občerstvení, dobré pití, kulturní vstupy a bohatá tombola.

Doprava autobusem od p. Vrby na ples i zpět bude zajištěna:

• 18.10 Mostkov a Oskava; 18.25 Třemešek a Mladoňov; 18.40 Libina a Dolní Libina; 18.55 Nová Hradečná – zastávky Hradec, u OÚ, Pod kostelem - do Lipinky se nepojede.
  • 19.15 Pískov; 19.20 Sídliště; 19.25 Lazce a při cestě z Lazců můžete do autobusu přistoupit na všech zastávkách v Troubelicích
  • autobus bude zpět hosty rozvážet od 1:00 – ale čas se může posunout i na pozdější hodinu.

Všichni jste srdečně zváni.

17. ledna 2020 (pátek) v 17 hodin

Mládež děkanátu Šternberk pořádá v pátek 17.1. další setkání mládeže (tzv. mládežnický pátek) na téma "Být věřící v nevěřícím světě". Začne mší svatou v 17:00 hodin v kostele v Uničově, další program bude pokračovat na uničovské faře.

Kromě již zmiňované mše bude na programu přednáška zajímavých hostů, hry, modlitba a samozřejmě i možnost popovídat si s kamarády.

5. ledna 2020 (neděle) v 15 hodin

Přijměte pozvání na Tříkrálový koncert se uskuteční v neděli 5. ledna v kostele sv. Vavřince v Nové Hradečné. Účinkují: sólistka Moravského divadla Olomouc Radoslava Müller (zpěv), Kristýna Dvořáková (violoncello), Vendula Nováková (varhany). Začátek koncertu je v 15 hodin. Vstupné dobrovolné.

29. prosince 2019 (neděle) v 18 hodin

Srdečně zveme na Vánoční koncert souboru VOCALLICA ze Šternberka. Koncert složený z různých vánočních písní a spirituálů zazní v neděli 29. prosince. Ve farním kostele v Libině bude v 16 hodin a ve farním kostele v Oskavě v 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

24. prosince 2019 (úterý) v 15 hodin

Zveme zvláště děti na otevření betléma a přivítání Ježíška, které se bude konat v kostele v Troubelicích na Štědrý den v 15 hodin.

14. prosince 2019 (sobota) v 17 hodin

Přijměte srdečné pozvání na adventní koncert souboru SoliDeo. Čtyři zpívající instrumentalisté při něm zahrají na nevšední dobové nástroje. Koncert se koná v sobotu 14. prosince. V 15 hodin začne v kostele sv. Jiří v Libině a v 17 hodin v kostele sv. Vařince v Nové Hradečné. V Nové Hradečné zahájí koncert žáci místní základní školy. Vstupné je dobrovolné.

7. prosince 2019 (sobota) ve 14 hodin

Přijměte pozvání na pouť k svatému Mikuláši do Mladoňova. Mše svatá se uskuteční v sobotu 7. prosince ve 14 hodin v kostele sv. Mikuláše v Mladoňově. Po ní bude připraveno tradiční pohoštění.

30. listopadu 2019 (sobota) v 18 hodin

V sobotu 30. 11. bude mládež děkanátu už tradičně slavit církevní Silvestr, který začne mší svatou v 18:00 hodin ve šternberském klášteře klarisek-kapucínek, potom se přesuneme do farních sálů. Je to akce plná her, tancování, scének, seznamování, jídla a (nealko) pití.

Letošní ročník bude ve stylu Světového setkání mládeže, vítaný je proto převlek za nějakou národnost, dále příspěvek 80Kč a něco dobrého do kuchyně.

26. listopadu 2019 (úterý) v 17 hodin

Centrum pro kulturu Arcibiskupství olomouckého zve na setkání s emeritním biskupem Mons. Františkem Radkovským, který bude přednášet na téma: Turínské plátno. Poté bude následovat autogramiáda knihy rozhovorů v Boží režii. Setkání proběhne 26. 11. v Arcibiskupském paláci od 17 hodin.