Římskokatolická farnost Nová Hradečná

Připravuje se

29. března 2019 (pátek) v 18 hodin

Animátoři děkanátu zvou mládež na postní křížovou cestu. Bude se konat už tradičně na Rudě u Rýmařova v pátek 29. března v 18 hodin. Pokud by měl někdo problém se na Rudu dostat, ať se obrátí na někoho z animátorů nebo mi zavolá na číslo 731830259 (Jakub Smyčka).

17. března 2019 (neděle)

Postní doba se pomalu blíží. Farnost Dolní Němčí i letos nabízí pastorační aktivitu pro toto období přípravy na velikonoce."Postní kapky" jsou každodenní inspirace, které mohou "osvěžit" tvůj život.

• Myšlenky papeže Františka z katechezí o Desateru
  • Liturgická modlitba pro daný den
  • Biblický citát s inspirativní myšlenkou
  • Nedělní liturgické texty a zamyšlení

Prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo webových stránek můžeš každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky2019.maweb.eu Věříme, že Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

2. března 2019 (sobota) ve 14 hodin

Římskokatolická farnost Nová Hradečná zve na duchovní obnovu, která se uskuteční v sobotu 2. března v Troubelicích v Orlovně. Začátek obnovy je ve 14 hodin. Duchovní obnovu povede sestra Doubravka z Kongregace sester Matky Božího milosrdenství. Obnova bude zakončena mší svatou za smíření v 18 hodin. Během duchovní obnovy bude možnost přistoupit ke svátosti smíření. Vstup volný.

15. února 2019 (pátek) ve 20 hodin

Animátoři mládeže děkanátu zvou všechny mladé ve věku 13-18 let na již třetí ročník akce On-Off. Přijeď přelézt zeď obav, předsudků a lží a prožít víkend jak nejlépe to jde! I letos se můžete těšit na hry, téma o přátelství s Bohem, modlitbu a hlavně společenství s kamarády a Pánem.

Letošní ročník se koná stejně jako první na faře v Libině, začínáme v pátek 15. 2. v 19:00 a konec celé akce je naplánovaný na neděli 17. 2. po obědě.

Cena: 270 Kč. Přihlašujte se prosím pomocí odkazu na facebooku Mládež děkanátu Šternberk nebo napište na dekanatsternberk@gmail.com.

18. ledna 2019 (pátek) v 19 hodin

V pátek 18. ledna naše farnosti pořádají 6. farní ples. K tanci i poslechu bude hrát dechová kapela Zdounečanka, kterou znáte z předchozích plesů.

Vstupenky je možné zakoupit v neděli 6. a 13. ledna vždy po skončení bohoslužby. Cena vstupenky s místenkou je 100,- Kč.

Bude pro vás připraveno pivo Trubadúr od pana Hájka, víno od Šveců, bohaté občerstvení, kulturní vstupy a bohatá tombola.

Doprava autobusem od p. Vrby na ples i zpět:

• 18.10 Mostkov a Oskava; 18.25 Třemešek a Mladoňov; 18.40 Libina a Dolní Libina;                   18.55 Nová Hradečná – zastávky Hradec, u OÚ, Pod kostelem - do Lipinky se nepojede.
  • 19.15 Pískov; 19.20 Sídliště; 19.25 Lazce a při cestě z Lazců můžete do autobusu přistoupit na všech zastávkách v Troubelicích.

Autobus bude zpět hosty rozvážet od 1:00 – ale čas se může posunout i na pozdější hodinu.

13. ledna 2019 (neděle) v 15 hodin

Přijměte pozvání na TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT, který se uskuteční v neděli 13. ledna v kostele sv. Vavřince v Nové Hradečné. Vystoupí sólistka Moravského divadla Olomouc Radoslava Mičová (zpěv), Kristýna Dvořáková (violoncello) a Vendula Nováková (varhany). Vstupné dobrovolné.

13. ledna 2019 (neděle) ve 14 hodin

V neděli 13. ledna bude v 15 hodin v kině v Uničově filmové představení pro tříkrálové koledníčky jako poděkování za jejich koledování.

Na toto představení sveze koledníčky autobus, který bude vyjíždět ve 13,30 z Oskavy. Dále zastaví ve 13,45 u hasičárny v Libině, ve 14 hod. pojede přes Novou Hradečnou, 14,10 do Lipinky, ve 14.20 ze Sídliště a 14.25 z Troubelic, cestou zastavíme v Lazcích.

5. ledna 2019 (sobota) v 15 hodin

Přijměte pozvání na TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT, který se koná v sobotu 5. ledna v 16 hodin v kostele sv. Mikuláše v Mladoňově. Vystoupí smíšený pěvecký sbor OCULOS MEOS ze Šumperka pod vedením sbormistra Víta Rozehnala spolu s dechovým kvintetem z Olomouce. Vstupné dobrovolné.

22. prosince 2018 (sobota) v 17 hodin

Srdečně zveme na výstavu betlémů na faře v Libině v bývalých chlévech. Možnost návštěvy bude v sobotu 22. a v neděli 23. prosince od 14 do 17 hodin. Při této příležitosti je možné vyzvednout si betlémské světlo.

20. prosince 2018 (čtvrtek) v 16 hodin

V kostele sv. Floriána v Oskavě se uskuteční adventní koncert ve čtvrtek 20. prosince v 16 hodin. Účinkovat budou žáci základní školy a také bývalí žáci. Všichni jste srdečně zváni.

« Zobrazit starší akce

Zobrazit mladší akce »