Římskokatolická farnost Nová Hradečná

Připravuje se

2. června 2019 (neděle) v 15 hodin

Římskokatolická farnost Nová Hradečná zve na pouť do Troubelic při příležitosti svátku Navštívení Panny Marie. V neděli 2. června v 15 hodin bude slavnostní mše svatá v kostele. Po mši svaté bude společné posezení v restauraci Hanačka. Vstup volný.

18. května 2019 (sobota) ve 21 hodin

Animátoři mládeže děkanátu zvou na noční pouť z Červenky na Svatý Kopeček, v noci z 18. na 19. května. Pouť začne mší svatou na Července ve 21:00 a bude zakončena mší svatou u sester na Sv. Kopečku v 6:00, odtud potom individuální doprava domů. S sebou teplé oblečení, dobré boty, baterku, jídlo, pití a úmysl, za který chceš pouť obětovat.

11. května 2019 (sobota) v 15 hodin

Srdečně zveme na koncert duchovní hudby do kostela sv. Vavřince do Nové Hradečné. Koncert se uskuteční v sobotu 11. května v 15 hodin. Účinkuje smíšený chrámový sbor z Otrokovic. Vstupné dobrovolné.

5. května 2019 (neděle) v 15 hodin

Srdečně zveme na Poutě ke sv. Floriánovi:

V Lazcích se uskuteční poutní mše svatá v sobotu 4. května v 18 hodin.

Pouť v Oskavě bude v neděli 5. května. V 10 hodin začne poutní mše svatá. Svátostné požehnání bude ve 14,30 hodin a po něm posezení na farní zahradě s dechovkou Rohelankou.

28. dubna 2019 (neděle) v 15 hodin

Římskokatolická farnost Libina a Junák Libina zvou na pouť ke sv. Jiří do Libiny v neděli 28. 4. v 10 hodin. Mši svatou bude sloužit P. Jiří Šustek, který působí na centru mládeže v Rajnochovicích. Odpoledne ve 14,30 hodin bude svátostné požehnání a po něm bude o. Jiří udělovat novokněžské požehnání. Zveme všechny také na posezení s dechovkou Rohelankou odpoledne na farní zahradu. V rámci poutě proběhne malá výstava fotografií "Střípky života". Od rána u kostela probíhají také trhy s ukázkami řemesel.

29. března 2019 (pátek) v 18 hodin

Animátoři děkanátu zvou mládež na postní křížovou cestu. Bude se konat už tradičně na Rudě u Rýmařova v pátek 29. března v 18 hodin. Pokud by měl někdo problém se na Rudu dostat, ať se obrátí na někoho z animátorů nebo mi zavolá na číslo 731830259 (Jakub Smyčka).

17. března 2019 (neděle)

Postní doba se pomalu blíží. Farnost Dolní Němčí i letos nabízí pastorační aktivitu pro toto období přípravy na velikonoce."Postní kapky" jsou každodenní inspirace, které mohou "osvěžit" tvůj život.

• Myšlenky papeže Františka z katechezí o Desateru
  • Liturgická modlitba pro daný den
  • Biblický citát s inspirativní myšlenkou
  • Nedělní liturgické texty a zamyšlení

Prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo webových stránek můžeš každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky2019.maweb.eu Věříme, že Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

2. března 2019 (sobota) ve 14 hodin

Římskokatolická farnost Nová Hradečná zve na duchovní obnovu, která se uskuteční v sobotu 2. března v Troubelicích v Orlovně. Začátek obnovy je ve 14 hodin. Duchovní obnovu povede sestra Doubravka z Kongregace sester Matky Božího milosrdenství. Obnova bude zakončena mší svatou za smíření v 18 hodin. Během duchovní obnovy bude možnost přistoupit ke svátosti smíření. Vstup volný.

15. února 2019 (pátek) ve 20 hodin

Animátoři mládeže děkanátu zvou všechny mladé ve věku 13-18 let na již třetí ročník akce On-Off. Přijeď přelézt zeď obav, předsudků a lží a prožít víkend jak nejlépe to jde! I letos se můžete těšit na hry, téma o přátelství s Bohem, modlitbu a hlavně společenství s kamarády a Pánem.

Letošní ročník se koná stejně jako první na faře v Libině, začínáme v pátek 15. 2. v 19:00 a konec celé akce je naplánovaný na neděli 17. 2. po obědě.

Cena: 270 Kč. Přihlašujte se prosím pomocí odkazu na facebooku Mládež děkanátu Šternberk nebo napište na dekanatsternberk@gmail.com.

18. ledna 2019 (pátek) v 19 hodin

V pátek 18. ledna naše farnosti pořádají 6. farní ples. K tanci i poslechu bude hrát dechová kapela Zdounečanka, kterou znáte z předchozích plesů.

Vstupenky je možné zakoupit v neděli 6. a 13. ledna vždy po skončení bohoslužby. Cena vstupenky s místenkou je 100,- Kč.

Bude pro vás připraveno pivo Trubadúr od pana Hájka, víno od Šveců, bohaté občerstvení, kulturní vstupy a bohatá tombola.

Doprava autobusem od p. Vrby na ples i zpět:

• 18.10 Mostkov a Oskava; 18.25 Třemešek a Mladoňov; 18.40 Libina a Dolní Libina;                   18.55 Nová Hradečná – zastávky Hradec, u OÚ, Pod kostelem - do Lipinky se nepojede.
  • 19.15 Pískov; 19.20 Sídliště; 19.25 Lazce a při cestě z Lazců můžete do autobusu přistoupit na všech zastávkách v Troubelicích.

Autobus bude zpět hosty rozvážet od 1:00 – ale čas se může posunout i na pozdější hodinu.

« Zobrazit starší akce

Zobrazit mladší akce »