Předchozí

DEN CO DEN

COR JESU 2012

ag

1. Přežehnání se je nádherným symbolem, důmyslnou zkratkou Kréda. Při doteku čela žádáme Otce o moudrost, při doteku prsou Syna o lásku, a když se dotýkáme ramen, prosíme Ducha svatého o sílu.
2. Z nedůvěry ve vlastní síly se v nás rodí důvěra ve všemohoucí sílu Boží.
3. Radost patří k životu křesťana zásadním způsobem. Je-li v nás ještě mnoho smutku, je to známka, že je v nás ještě mnoho nekřesťanského.
4. Modlitba je neviditelnou rukou, kterou se dotýkáme Boha. Modlitba, kterou nás naučil Ježíš, je rukou, kterou objímáme Otce.
5. Co je Boží vůle a co po nás Bůh chce, to nám jasně říkají Boží evangelia: „Boží vůle je, abychom se stali svatými…“ Co dnes vykonám pro své posvěcení a pro posvěcení jiných?
6. Moderní křesťan se nemůže vyhýbat kříži – vždyť kdo se kříži vyhýbá, vyhýbá se Tomu, který na něm umřel.
7. Není šťastný ten, kdo má mnoho, ale ten, kdo se umí spokojit s potřebným málem.
8. Bůh je nekonečně milosrdný, proto ani jedna slza upřímné lítosti neskane nadarmo.
9. Bůh miloval lidi, a proto se jim stal podobným – stal se člověkem. Láska totiž sbližuje. Z lásky k nám opustil nebe a přišel bydlet do chléva.
10. Kalvárie zůstává i dnes jediným vrchem, ze kterého se dá vystoupit na nebesa, a kříž jediným žebříkem k věčné slávě.
11. Jsi tak svobodný, že můžeš Boží pomoc přijmout i odmítnout. Ale věz, že nejsi tak silný, že bys mohl odmítnout a přitom nezahynout.

Myšlenky byly sestaveny v Pastoračním domě Velehrad v Itálii
ve spolupráci s Arcibiskupským gymnáziem v Kroměříži.

Den: Pondělí

Svátek slaví: